Świąteczne piosenki z czterech stron świata

Grudzień odbiera się wszystkimi zmysłami - najpierw przychodzą obrazy: opasłe choinki, światełka i dekoracje mieniące się na złoto i czerwono, potem zapachy: aromat świeżego piernika, igliwia i cynamonu rozchodzący się po domu, kapusty z grzybami gotujących się na wolnym ogniu, wreszcie dotyk: ciepło kominka i klejące się do palców ciasto; na końcu smaki grzybów, maku i suszu, zmieszane razem, kojące. W świąteczne uniesienie wprowadzają nas też melodie- zaczynamy od radosnego Last Christmas i Mariah Carey (czy wy też robicie to już w listopadzie?) płynnie przechodzimy we Franka Sinatrę, a kończymy zawodząc Jezus Malusieńki przy wigilijnym stole.
Kolędujemy nie tylko w Polsce. W grudniowe, zimowe noce w Ameryce pieką się kasztany (“chestnuts roasting on an open fire”), do Betlejem zmierza hiszpański osiołek (“con mi burrito sabanero voy camino de Belen”), a francuskie dzieci proszą, aby Mikołaj nie zapomniał o ich prezentach (“Petit Papa Noël(...) N'oublie pas mon petit soulier”). O czym śpiewa się w ten niezwykły czas - w Niemczech, Francji czy we Włoszech? Przygotowaliśmy dla was subiektywny zestaw najpiękniejszych piosenek świątecznych z różnych części świata.

Niemcy

Zastanawiacie się co znaczy Tannenbaum? To oczywiście choinka, a ta jedna z najpiękniejszy kolęd świata opowiada właśnie o pięknie świątecznego drzewa.

Francja

Francuska kolęda napisana w 1946 przez Tino Rossiego to śpiewająca prośba, aby Mikołaj nie zapomniał przywieźć nam zabawek.

Włochy

Najstarsza kolęda w naszym zestawieniu, skomponowana już w roku 1754. Tutaj w wykonaniu Luciano Pavarottiego.

Hiszpania

Hiszpańska kolęda o podążających do Betlejem - osiołku i jego właścicielu. Na pewno ją pokochacie!

USA

Klasyczna ballada o tęsknocie za białymi świętami.

Korea Południowa

Romantyczne święta od Starship Planet. Jesteś słodki jak cukierek i olśniewający jak klejnot.

Czy nie jest najpiękniej gdy śpiewamy razem?

Na koniec proponujemy wam tegoroczną reklamę Zalando, a w niej krótką wersję Silent Night czy też Cichej Nocy, wykonanej w kilku językach. Czy nie jest najpiękniej gdy śpiewamy razem?

People can prioritize the ideas so you know which are the ones that really matter for https://essayprofs.com/ your strategic plan.